Melases un sāļu dozēšana pēc laikā mainīga grafika (A/S Rīgas raugs)

Izmantojamais kontrolieris: Siemens Simatic S7-314.

food 02 1

Dotais pielietojums attiecas uz fermentācijas procesa automatizāciju rauga ražošanai. Fermentācijas procesā, vairojoties mikroorganismiem (šajā gadījumā rauga šūnām), ir nepieciešams nepārtraukti pievadīt barotni (t.i., melasi) un sāļus (vides pH līdzsvarošanai). Lai ekonomiski izmantotu barojošās un titrējošās komponentes, to ievadīšanas intensitātei fermentātorā, ir jābūt saistītai ar mikroorganismu vairošanās ātrumu.

 

 

food 02 2

Šim nolūkam tika izveidota automatizācijas sistēma, kas sastāvēja no kontroliera, plūsmas mērītājiem un proporcionālajiem vārstiem. Šī sistēma tika pielietota 4 (četriem) 100 m3 fermentatoriem raugu šūnu kultivācijas procesā.

 

 

food 02 3

Pavisam ir paredzēti 7 šādi neatkarīgi dozācijas procesi. Procesu laikā iespējams ieviest korekcijas laikā mainīgas dozācijas līknes profilā. Kontrolieris saņem informāciju par plūsmas vērtībām (masas vienībām) no Endress + Hauser plūsmas skaitītājiem, un, salīdzinot šo informāciju ar uzdoto profilu, tiek palielināta vai samazināta caurplūdes intensitāte, mainot attiecīgi Alpha Laval proporcionālā vārsta V atvērumu. Dotajā pielietojumā, izmantojot elastīgās kontroliera programmēšanas metodes, tika sasniegta dozēšanas regulēšanas precizitāte ± 1 litrs. Līdz ar to dozēšanas precizitātes limitējošais faktors šajā gadījumā ir plūsmas mērītāja precizitāte.

Šī sistēma ir tiražējama citiem pielietojumiem.

 

You are here Pielietošanas piemēri Pārtikas rūpniecība Karameļu un zefīra masas dozēšana

Jaunumi